آخرین ها

گزارش تصویری بازدید دانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی از موسسه حکمت و فلسفه ایران - کاد

اشتراک گذاری
10 تصویر
1471 بازدید
۲۷ بهمن ۱۴۰۱
کد مطلب : 896

بازدید علمی دانشجویان فلسفه و عرفان اسلامی دانشگاه بین المللی مذاهب اسلامی از موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران روز سه شنبه 25 بهمن ماه برگزار شد.

در این بازدید که حدود دوساعت به طول انجامید از بخش های مختلف این موسسه با حضور دکتر قمی از اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی و دکتر اسماعیلی از اساتید این موسسه بازدید به عمل آمد.

این موسسه در سال 1353 به همّت دکتر سیدحسین نصر و با خرید دو ساختمان تاریخی در قلب تهران که امروزه به ثبت سازمان میراث فرهنگی رسیده تاسیس شد.

شایان ذکر است که مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، از ابتدای تأسیس، در کنار فعالیت‌­های آموزشی خود، همواره مبتکر کلاس­‌های آموزشی آزاد نیز بوده که دوره‌­های بسیار ارزشمندی را برای علاقه­‌مندان ارائه کرده است.

در حال حاضر، مؤسسه حکمت و فلسفه دارای هفت گروه پژوهشی به شرح ذیل است:

  1. گروه فلسفه غرب
  2. گروه فلسفه اسلامی
  3. گروه ادیان و عرفان
  4. گروه منطق
  5. گروه مطالعات علم
  6. گروه کلام
  7. گروه مطالعات ابن‌­سینا
  8. گروه حکمت عملی
  9. گروه فلسفه علوم انسانی

کتابخانه

مؤسسه حکمت و فلسفه سه کتابخانه تخصصی دارد که شامل کتابخانه مرکزی، کتابخانه تخصصی دکتر سیدحسین نصر و کتابخانه تخصصی واحد قم می‌­شود.

کتابخانه مرکزی در حال حاضر یکی از غنی‌­ترین کتابخانه‌­های تخصصی در حوزه حکمت، فلسفه و عرفان است که از سال 1353 شمسی با بیش از 2500 عنوان کتاب آغاز به کار کرد. این کتابخانه مجموعه‌­ای معادل 36900 جلد کتاب شامل 19121 جلد به زبان­‌های فارسی و عربی و 17688 جلد به زبان­های انگلیسی، ‌آلمانی، فرانسوی، ‌یونانی، لاتینی، ایتالیایی،… را در برمی‌­گیرد.

گالری پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *